برنامه اختصاص تسهیلات ۵۰۰ میلیارد تومانی برای توسعه صنعت گوهرسنگ ها

1400/3/30 - توسط مدیرسایت
برنامه اختصاص تسهیلات ۵۰۰ میلیارد تومانی برای توسعه صنعت گوهرسنگ ها

برنامه اختصاص تسهیلات ۵۰۰ میلیارد تومانی برای توسعه صنعت گوهرسنگ ها

وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن قدردانی از اقدامات توسعه ای ایمیدرو در توسعه صنعت گوهرسنگ ها، اعلام کرد: سند توسعه صنعت گوهرسنگ ها و برنامه های عملیاتی و اصلاحات و الزامات مورد نیاز آن که توسط ایمیدرو تهیه شده، تصویب و وارد فاز اجرایی می شود.

به گزارش خبر گزاری، به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، علیرضا رزم حسینی که در جلسه راهبری توسعه صنعت گوهرسنگ ها سخن می گفت، افزود: در حوزه گوهرسنگ‌ها و جواهرات در مراحل ابتدایی برنامه ها قرار داریم و توسعه در زمینه استخراج، آموزش و فرآوری باید در دستور کار قرار بگیرد.

وی با تاکید بر توسعه اکتشافات در این صنعت، گفت: مناطق کویری استان های یزد، کرمان و سمنان دارای ظرفیت های قابل توجهی در حوزه سنگ های قیمتی است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلام اینکه بخش خصوصی باید محور اجرای برنامه های اکتشافی باشد و دولت نقش تسهیل گر داشته باشد، عنوان کرد: توسعه اکتشافات با مشارکت بخش خصوصی، در شمار برنامه ها قرار دارد.

رزم حسینی با اشاره به ظرفیت های این صنعت در ایجاد اشتغال فراگیر، گفت: اختصاص 500 میلیارد تومان اعتبار از محل "طرح تام" برای توسعه صنعت گوهرسنگ ها مورد توجه وزارتخانه است.

وی ادامه داد: کارگاه های کوچک دارای ظرفیت های قابل توجه برای تحقق اهداف صنعت گوهرسنگ ها است.

رزم حسینی ادامه داد: در حوزه مجوزها برای کارگاه‌های کوچک باید تسهیلگری صورت بگیرد و فعالیت در زمینه گوهر سنگ ها دارای شناسنامه و به صورت استاندارد تعریف شده باشد.

وی تاکید کرد: ایجاد ارزش افزوده در تولید جواهرات، مورد توجه مسئولان اجرایی و فعالان این بخش قرار بگیرد.

در این جلسه وجیه الله جعفری رئیس هیات عامل ایمیدرو، محمد آقاجانلو معاون طرح های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو و محمدرضا بهرامن رئیس خانه معدن ایران ، رسولیان معاون وزیر و مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی، احد نژاد عضو ایرانی انجمن جهانی سیبجو و کشتی آرای حضور داشتند و به بیان اقدامات انجام شده و برنامه ای آتی در توسعه صنعت گوهرسنگ ها پرداختند.

منبع: تسنیم